PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Olimpiada
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc
 Absolwenci

 

2012/2013

26 października był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu gdyż w tym dniu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z grupy młodszej oraz starszej zaprezentowały swoje umiejętności aktorsko - wokalno - taneczne, udowadniając wszystkim, iż zasługują na miano Przedszkolaka. Ważnym elementem imprezy było złożenie przysięgi oraz Akt Pasowania, podczas którego pani dyrektor wypowiadając słowa "Pasuję Cię na Przedszkolaka" dotykała ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz upominki zakupione przez Radę Rodziców.

opracowała Marta Grabowska

album fotografii
wyk. Marta Grabowska

2011/2012

Pasowanie na przedszkolaka
jest to pierwsza bardzo ważna uroczystość zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Dnia 27 października 2011 roku miało miejsce Pasowanie na Przedszkolaka w grupie 3, 4, 5 - latków.

Pasowanie w grupie 5, 6-latków odbyło się 28 października 2011 roku. Uroczystości rozpoczęły się przywitaniem przez wychowawczynie grup wszystkich zebranych gości. Następnie z wielkim zaangażowaniem dzieci zaprezentowały program artystyczny, którym udowodniły wszystkim, iż zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka”

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi oraz Akt Pasowania, w którym  vicedyrektor p. Violetta Świder, wypowiadając słowa „Pasuję Cię na Przedszkolaka” dotykała ramienia każdego dziecka za pomocą ogromnego ołówka”. Przedszkolaki otrzymały z rąk pani vicedyrektor pamiątkowe dyplomy natomiast  rodzice przekazali swoim pociechom upominki zakupione przez Radę Rodziców.

autor tekstu: Marta Grabowska

album zdjęć
autor: Marta Grabowska

 

2010/2011

Dnia 28 października w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci już od rana z niecierpliwością oczekiwały na swoich rodziców, aby zaprezentować im swoje umiejętności. Nie zabrakło pięknych wierszy, piosenek i tańców, a maluszki przedstawiły nam jeszcze znaną bajkę pt." Czerwony Kapturek".

Po zakończonym programie artystycznym dzieci w obecności rodziców złożyły ślubowanie, a pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

autor tekstu: Anna Adamowicz

FOTKI


2009/2010

22 października 2009 roku, w naszym przedszkolu miała miejsce uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. W tym roku zaprezentowały się dwie grupy, jako pierwsze wystąpiły dzieci 3-4 letnie, które bardzo dzielnie się spisały podczas uroczystości i pokazały czego nauczyły się przez niespełna dwa miesiące. Były wiersze, piosenki oraz wzruszenie rodziców, w szczególności tych, których pociechy pierwszy rok uczęszczają do przedszkola.

Po gorących brawach na scenę wkroczyły starszaki, które stanęły na wysokości zadania i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały wachlarz swoich umiejętności.

Każdy występ zakończony był złożeniem przysięgi i dokonaniem uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka przez Dyrektor PZSP panią Bożenę Lorent, oraz wręczeniem dyplomów, które z pewnością będą wspaniałą pamiątkom z najmłodszych lat pobytu w przedszkolu. Nie zabrakło również upominków dla każdego przedszkolaka, ufundowanych przez Radę Rodziców.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień po występach przedszkolaki zostały zaproszone na słodki poczęstunek.


2008/2009

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, jest to pierwsza bardzo ważna uroczystość przedszkolna zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Dnia 23 października 2008 roku, w Publicznym Przedszkolu w Olszance miało miejsce Pasowanie na Przedszkolaka, które było pierwszą otwartą imprezą, w której mogli uczestniczyć rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Olszanka pan Jerzy Dróbka.
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez Dyrektor PZSP w Olszance Panią Bożenę Lorent. Następnie z wielkim zaangażowaniem dzieci przedstawiły program artystyczny, którym przekonały wszystkich zaproszonych gości, o tym, że zasługują na miano PRZEDSZKOLAKA. Uwieńczeniem imprezy było złożenie przysięgi oraz Akt Pasowania, gdzie Pani Dyrektor wypowiadając słowa "Pasuję Cię na Przedszkolaka" dotykała ramienia każdego dziecka za pomocą "czarodziejskiego ołówka". Po tak emocjonujących chwilach przedszkolaki otrzymały z rąk Pani Wicedyrektor Violetty Świder pamiątkowe dyplomy, a rodzice rozdali upominki zakupione przez Radę Rodziców. Zakończeniem części oficjalnej było zaproszenie na słodki poczęstunek. Serdecznie życzymy bohaterom uroczystości, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

autor tekstu: Joanna Miszewska

FOTKI Z IMPREZY